ÖVRIGT / Diverse / Ask 268066
*
nr 26 8066
ASK
Kina, 17-1800-tal l. 8. 5
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2000
kl 18:00:00
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien ask kina kinesisk kinesiskt
-
4216 Ã…ngmaskin
Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:50
-
4215 Ã…ngmaskin
Würtemberg, Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: ..//
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:34
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:21
-
4125 Konstglas
2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sve..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
4032 Konstglas
6 delar, bland annat UHV, Bertil Vallien & Monica ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:34
-
4131 Konstglas
Flygsfors, Coqville. Signerad, etikettmärkt. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
ASK
nr 26 8066
ASK
Kina, 17-1800-tal l. 8. 5
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2000 |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien ask kina kinesisk kinesiskt
-
4216 Ã…ngmaskin
Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:50 -
4215 Ã…ngmaskin
Würtemberg, Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: ..//
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:34 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:21
-
4125 Konstglas
2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sve..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05 -
4032 Konstglas
6 delar, bland annat UHV, Bertil Vallien & Monica ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:34 -
4131 Konstglas
Flygsfors, Coqville. Signerad, etikettmärkt. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49